Napísali o nás...

21. august 2007                       ĽN č. 32

V derby deľba bodov v V. Lige

Juno SL – Plavnica 0:0. V 4. kole V. futbalovej ligy skup. S-Z Juno hostilo Plavnicu. Prognózy, že v zápase pôjde predovšetkým o prestíž, sa potvrdili. Hralo sa nervózne na obidvoch stranách a k peknému futbalu neprispelo ani množstvo faulov. Príležitosti M. Mačeka (12. min), Šomského (32. min.), ale ani domáceho Kačmarčíka (27. min.), Pydu (40. min.) a Repku (45. min.)zostali v I. polčase nevyužité.

V II. polčase sa Plavnica mohla ujať vedenia P. Štupákom, ktorý si poradil s domácou obranou, obišiel aj brankára Kontru, no netrafil prázdnu bránku. Futbalisti Juno zakontrovali. V 71. min. to bol M. Šipoš, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Majdákom, no nedal. O sedem minút mal príležitosť J. Duda, no Majdák zachránil. V 80. min. pekne hlavičkoval T. Sekelský, no hosťujúci gólman bol na mieste. Plavničania dohrávali oslabení o jedného hráča pre zranenie, no bezgólovú remízu si ustrážili. Deľba bodov bola prijateľná vzhľadom na výkony obidvoch mužstiev.

22. august 2007                       Korzár

V. LIGA – S-Z

JUNOŠPORT – Plavnica 0:0

Stretnutie začali lepšie domáci a už od prvej minúty zatlačili hostí na ich polovicu. V 2. minúte ohrozili bránku hostí po priamom voľnom kope Kačmarčíkom. Plavničania sa v týchto momentoch len veľmi ťažko bránili. V 15. minúte sa dostali domáci do prečíslenia hosťujúcej obrany, ale strela Kaletu išla tesne nad bránku Plavnice. Hostitelia aj naďalej pokračovali v tlaku, čo vyústilo do nevyužitej gólovej príležitosti Kačmarčíka. Hostia sa len sporadicky dostávali na polovicu domácich, ale gólové príležitosti si nedokázali vypracovať. Hráči Junošportu ešte do konca prvého polčasu si vytvorili niekoľko gólových šancí, ktoré nedokázali využiť. Druhý polčas sa začal tak ako skončil prvý – tlakom domácich, kde si vytvorili niekoľko gólových príležitostí. V 58. minúte po hrubej chybe obrany a netaktickom vybehnutí domáceho brankára sa hostia dostali do jedinej gólovej príležitosti, ale strela Štupáka tesne minula bránku. Do konca stretnutia domáci si ešte vytvorili niekoľko šancí, ale ani jedna neskončila v bráne hostí. Tí predviedli hru, ktorá mala ďaleko od futbalu a nezaslúžene získali bod, ktorý im doslova domáci ako dobrí hostitelia darovali.

Pred 150 divákmi rozhodoval Paciga, ŽK: Kačmarčík, Beňo – Kupec, Murcko, Šomský. JUNOŠPORT: Kontra – Michal Pyda (46. Sekelský), Beňo, M. Sopko, Kaleta (70. Duda) – Pristaš, P. Kačmarčík, Repka, Kuľanda – Šipoš, Boďo

(80. Nemergut). PLAVNICA : Majdák – Chovanec, Rybovič, Plavnický

(10. M. Maček), L. Maček – Murcko, Štupák, Sikorjak, Kupec – Šomský, Varga. (mdc)

Do rastru!!!

Karol KAČMARČÍK (tréner Junošportu): „Hrou sme prevýšili súpera o triedu, škoda nevyužitých šancí, ktoré sme si vytvorili. Súper hral nešportovo, kúskoval hru. Naše mužstvo si zaslúžilo za svoj bojovný výkon zvíťaziť. (mdc)

Miroslav KYŠEĽA (tréner Plavnice): „Aj vzhľadom na to, že sme hrali v značne oklieštenej zostave, musím chlapcom poďakovať, že siahli na dno svojich síl. So ziskom bodu na horúcej pôde som tým pádom samozrejme veľmi spokojný. (mdc)

webmaster, Publikované: 30.8.2007 | Zobrazené: 156